Hakkımızda

"İnsan, iyi bir yemekten sonra herkesi, hatta akrabalarını bile affedebilir." Oscar Wilde

UZUN SÜRE PİŞEN ETİN USTASI

BIÇAKSIZ RESTORAN

Bıçaksız, uzun sürede -yavaş- pişen etlerin, ızgara ürünleri (Bıçaklı), hamburgerler ve makarna çeşitlerinin bir arada sunulduğu zengin lezzetler restoranıdır. Çok çalışılarak Bıçaksız’a özgü geliştirilmiş pişirme reçeteleri sayesinde etin kendine geldiği, kolajen yapısının korunduğu, lezzetin olabilecek en üst seviyeye taşındığı ürünler elde edilir.

Osmanlı ve dünya mutfağının et yemeklerini, geleneksel pişirme yöntemlerini, yeni lezzet ve yorumlarla birleştirip modern çağa uyarlayan bir yemek kültürü merkezi olma iddiasındayız.

Yeşillikler içinde, sosyal mesafeli oturma düzeni, şirket yemeklerine ve grup toplantılarına uygun VİP salonlar, localar, yeşillik, çardaklar ve teras. Hepsinin tek bir amacı var: Güzel evinizin arka bahçesindeki huzuru yaşamanız.

KAHVALTI
TANDIR ETİ
IZGARA
BURGER
MAKARNA
SALATA
ÇOCUK MENÜSÜ
MEZE VE ATIŞTIRMA
TATLI
İÇECEKLER

Keşfet

Neden Bıçaksız ?

Tercih ettiğiniz pişirme tekniğine göre, siz soframıza oturmadan 10 saat önce başlayan pişme süreci, etin damağınızla ve zihninizle buluştuğu ana hazırlıktır. O an bizim için önemlidir.

Damak tadınıza uymayan bir yemek olursa, karşılığında ödeme yapmak durumunda değilsiniz! İnsan emeği ile anlık üretilen bir şeydir yemek. Her türlü çabamıza rağmen hata yapmış olabiliriz. Servis görevlisi arkadaşımızı çağırın ve beğenmediğiniz yemeği hesaptan sildirin. Bıçaksız’da asıl olan, ödediğinizin karşılığını aldığınız sorunsuz deneyimler yaşamanız. Bunu kim yapar demeyin. Misafirlerini bizim kadar önemseyen herkes yapar!

01

Et Pişirme Yöntemleri​

Bıçaksız, muhtelif pişirme yöntemlerinin bir arada kullanıldığı bir restorandır. Çok çalışılarak Bıçaksız’a özgü geliştirilmiş pişirme reçeteleri sayesinde etin kendine geldiği, kolajen yapısının korunduğu, lezzetin olabilecek en üst seviyeye taşındığı ürünler elde ederiz. Osmanlı ve Dünya mutfağının ete en uyumlu baharatlarının, soslarının ustaca hazırlanması ile bir araya getirilmesi zor bir lezzet zenginliğine ulaşırız. Izgara veya tandır, usulüne uygun pişirilmiş et, lezzet garantili bir mucizeye dönüşür Bıçaksız’da.

02

Mekan Özellikleri

Alanında uzman mimarlar, peyzaj mimarları ve inşaat mühendislerinden oluşan kalabalık bir ekip ile oluşturulan fiziksel mekanlar yemek konforu ve rahatlığını sağlayacak şekilde dizayn edildi.
Yeşillikler içinde, sosyal mesafeli oturma düzeni, şirket yemeklerine ve grup toplantılarına uygun VİP salonlar, localar, yeşillik, çardaklar ve teras. Hepsinin tek bir amacı var: Güzel evinizin arka bahçesindeki huzuru yaşamanız.

03

Hizmet Standartları

Hizmette samimiyete inanırız. Alçakgönüllü şekilde, severek yapılan açık iletişimin her şeyi çözeceğine inanırız. Hizmet etmek için yaratılmış iyi kalpli insanlardan oluşan ekibimiz problem çözme ve empati konusunda özel eğitimlerden geçmektedir. Tüm ekibimizin satış için değil, iyi bir yemek deneyimi yaşamanız için orada bulunduğunu fark etmek zor olmayacak.

04

Yeninin Peşinde​

Osmanlı ve dünya mutfağının et yemeklerini, geleneksel pişirme yöntemlerini, yeni lezzet ve yorumlarla birleştirip modern çağa uyarlayan bir yemek kültürü merkezi olma iddiasındayız. Denemelere ve yeniliklere açığız.

05

Sürdürülebilirlik

İnsanın yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluğu tükettiği kaynakları yerine koymaktır. Biz bugün, yeryüzünün bize sunduğu etleri ve bitkileri afiyetle yiyoruz. Çocuklarımızın da gelecekte bu nimetlere sahip olması için sürdürülebilir tarım ve sürdürülebilir hayvancılık önceliklerimizdir.

06

Kalite

HACCP gibi kalite ve gıda standartları sistemlerinin yolcusuyuz. Hijyen şartlarını sağlamak için gerekli önlemleri aldık.

07

Fiyat

Bu kadar özenle oluşturulmuş menü ve mekanın diğer önemli özelliği ulaşılabilir fiyatlarla sunulmasıdır. Aldığınız ürün ve hizmet ile karşılığında ödenen tutar oranında en iyisi olmak için sürekli çalışıyoruz.